С първа копка в район „Тракия“ официално започна строителството на новия кампус на Математическата гимназия „Акад. Кирил Попов“ – един от най-мащабните образователни проекти в Пловдив през последните години.
Символичния старт на строителството дадоха областният управител Георги Янев и ученици олимпийци – носители на престижни национални и международни отличия.
„Днес поставяме основите на място, в което талантът и знанието ще получат среда, достойна за бъдещето на Пловдив“, заяви Георги Янев, който подчерта, че държавата ще продължи да подкрепя проекта.

На церемонията присъстваха още кметът на Пловдив Костадин Димитров, бившият министър на образованието Красимир Вълчев, заместник-кметът Владимир Темелков, директорът на гимназията Веселина Карапеева, представители на академичната общност, преподаватели и ученици.
Проектът е на стойност близо 37 милиона лева и предвижда изграждането на модерен образователен комплекс с 64 класни стаи, STEM лаборатории, библиотека, спортна база, басейн, лекоатлетическа писта и зелени площи. Новият кампус ще приема 1350 ученици в една смяна.
Паралелно с изграждането на комплекса ще се работи и по продължението на бул. „Санкт Петербург“, който ще осигурява директен достъп до бъдещата гимназия.
Новата сграда на Математическата гимназия вече се определя като стратегическа инвестиция в бъдещето на Пловдив и младите таланти на България.
